sprzedaz Sprzedaż: +48 888 76 44 66
sprzedaz Serwis: +48 697 77 87 80
sprzedaz Części: +48 787 08 80 34
sprzedaz Wólka Lesiewska 42, 96-230 Biała Rawska, woj. łódzkie
logo
logo Autoryzowany dealer i serwis Massey Ferguson
logo

Co warto wiedzieć o maszynach rolniczych Massey Ferguson?

Serwis Massey Ferguson bez wątpienia stawia amerykańskiego producenta półkę wyżej od konkurentów. Jest jednak jeszcze kilka rzeczy, które wyróżniają Masseya Fergusona. Co warto wiedzieć o maszynach rolniczych tej marki?

Początki Masseya Fergusona sięgają ponad 150 lat. Daniel Massey, Amerykanin mieszkający w Ontario, w 1947 roku zaczął produkować narzędzia rolnicze. Szybko okazało się, że jest w tym naprawdę dobry, a biznes rozwijał się bardzo szybko. Massey w 1891 roku połączył siły z innym kanadyjskim producentem i tak powstała firma Massey-Harris Limited. W 1953 roku połączyli się oni z brytyjską firmą Harry Ferguson i tak narodziła się legenda.

Innowacja kluczem do postępu

To, co od początku wyróżniało firmę, to profesjonalny serwis Massey Ferguson, śmiałe pomysły i nieszablonowe myślenie, które prowadziło do innowacji.

Trzypunktowy zaczep Fergusona

Ciągły rozwój prowadzi do wynalazków, które zmieniają branżę rolniczą. Tak było w 1926 roku, gdy Ferguson zaprezentował trzypunktowy zaczep. Jego wynalazek jest do dziś stosowany w każdym nowo produkowanym traktorze.

Na początku kanadyjska skupiała się przede wszystkim na narzędziach do koszenia, ale w 1930 roku Massey-Harris wyprodukował pierwszy ciągnik rolniczy. Natomiast Harry Ferguson rozpoczął współpracę z Fordem, wtedy największym producentem ciągników na świecie.

Datatronic i Autotronic

Ferguson był wielkim innowatorem. To on jest odpowiedzialny za koło kopiące (podporowe) w pługu. Irlandczyk skonstruował też pierwszy samochód wyścigowy z napędem na cztery koła (który później startował w F1), a także stworzył własnego jednopłata, którym latał po irlandzkich przestworzach.

W 1987 roku Massey Ferguson przedstawił światu Datatronic Massey and Massey Autotronic Systems, który znów dał firmie przewagę technologiczną nad rywalami. Serwis Massey Ferguson zdobywał kolejnych klientów, dzięki czemu marka sprzedała najwięcej ciągników rolniczych w historii.

Choć amerykański producent ma niezwykle bogatą historię, dzisiaj inżynierzy Massey Ferguson pracują nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą firmie utrzymać się na pierwszej pozycji.

5 faktów o maszynach rolniczych Massey Ferguson

Massey Ferguson w różnych formach i pod innymi nazwami istnieje już od 1,5 wieku. Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o jednym z największych producentów ciągników rolniczych.

 • Trzypunktowy zaczep i Ferguson System
  Połączenie tych dwóch wynalazków zrewolucjonizowało branżę maszyn rolniczych i do dziś oba są stosowane w produkcji nowych ciągników. Ferguson System to hydrauliczny podnoszenie zaczepu.
 • Little Grey Fergie
  Od 1946 do 1956 produkowany był Ferguson TE20, znany jako Little Grey Fergie (mały szary Ferguson), który stał się największym sukcesem firmy. Ten ciągnik zrewolucjonizował rolnictwo, a do dziś znany jest jako następca koni w pracach polowych.
 • Massey Ferguson częścią rodziny AGCO
  Pod koniec lat 90-tych producent ciągników został wykupiony przez amerykańską spółkę AGCO, która dzisiaj posiada też m.in. Fendta, Valtrę i Challengera.
 • Ponad 70 modeli
  Od początku produkcji powstało ponad 70 modeli traktorów Masseya Fergusona, kilkanaście modeli kombajnów i setki innych maszyn rolniczych.
 • Fabryki na trzech kontynentach
  Ciągniki i maszyny rolnicze marki Massey Ferguson są produkowane w 5 fabrykach ulokowanych w czterech krajach: 2 w Brazylii, w USA, Włoszech i Francji. Zakład we francuskim Beauvais jest największą fabryką grupy AGCO w Europie. Ciągniki rolnicze z francuskiej linii produkcyjnej trafiają do 60 krajów na całym świecie, m.in. do polskich serwisów Massey Ferguson.
 • Serwis Massey Ferguson

  Dziś producent ciągników ma ponad 1000 dealerów i dystrybutorów maszyn rolniczych na całym świecie. Nie byłoby tego jednak bez profesjonalnego serwisu Massey Ferguson.

  Indywidualna oferta dla każdego klienta, profesjonalne podejście, najlepsi doradcy w branży, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, naprawa maszyn u klienta — to wszystko sprawia, że ciągniki z trzema trójkątami na masce są tak pożądane przez rolników na całym świecie.

  Olbrzymia siatka dystrybutorów na świecie daje też komfort kupującym, że zawsze w niedalekiej okolicy znajduje się serwis gotowy pomóc. Jednym z takich serwisów jest NOVAFARM. Autoryzowany dealer i serwis Massey Ferguson z Wólki Lesiewskiej od kilkunastu lat oferuje klientom z całego kraju najwyższej jakości ciągniki rolnicze, kombajny, pracy, czy ładowarki. Znajdująca się w centrum Polski firma NOVAFARM pomoże dobrać odpowiedni sprzęt na twoje potrzeby.